Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

  1. Керівник закладу освіти скликає засідання.

Комісія визначає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер.

2. Якщо Комісія визнала, що це був булінг, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

  1. Якщо ви стали учасником або свідком вчинення насилля, або підозрюєте про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Проводите бесіду з постраждалим.

2. Звертатися до уповноваженої особи закладу (згідно наказу) про випадки булінгу (цькування), або вчинення насилля учасником або свідком якого вони стали, або підозрюєте про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

3. Пишеться заява на ім’я директора про випадки булінгу.

4. Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. (директора,заступника ,соціального педагога,психолога, голова ради закладу).

5. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу освіти створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу

До складу такої Комісії можуть входити педагогічні працівники, (у тому числі психолог, соціальний педагог, класний керівник), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи.)

Телефони довіри

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

- Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

- Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

- Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція України 102

Наказ по закладу освіти "Про створення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування)"

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в Нововодолазькому ліцеї № 1 Нововодолазької селищної ради Харківської області

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) вНововодолазькому ліцеї № 1 Нововодолазької селищної ради Харківськоїобласті та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Примірний зразок заяви про випадок булінгу (цькування)

Директору Нововодолазького ліцею № 1 Олександру КОВАЛЕНКУ.

___________________, Проживаю: смт Нова Водолага, вул..Незалежності, 22 Тел. 0991111111

Заява

Я, __________________, повідомляю, що мій син, ______________, учень ______ класу Нововодолазького ліцею № 1, став жертвою булінгу (цькування) з боку його однокласників ___________________. Вказані учні на кожній перерві ображали мою дитину прізвиськами на зразок «жирна свиня», «кабан», через що моя дитина відмовляється ходити до ліцею.

Прошу Вас вжити відповідних заходів для припинення булінгу (цькування) мого сина, учня _________ класу, ______________________.

Дата Особистий підпис

Кiлькiсть переглядiв: 92